Je vhodná klasická sůl do bazénu?

Je vhodná klasická sůl do bazénu?

K létu neodmyslitelně kromě jiného patří také koupání v bazénu. Ti, kteří bydlí v bytě, se musí spokojit s veřejnými koupališti nebo s malými nafukovacími bazénky, které umístí na balkon, kde poté vystaví své tělo v plavkách všem na odiv.
 
Ti však, kdo mají dům s jen trochu větší zahradou, na ni mohou nainstalovat svůj vlastní bazén. Ten může mít dva typy: nadzemní a podzemní. Ty nadzemní jsou ve většině případů podobné těm nafukovacím, jen s tím rozdílem, že jsou o mnoho větší a především hlubší. Obvykle je tedy nutné schodiště nejen dolů do bazénu, nýbrž i nahoru, umístěné na vnější straně.muž potápějící se v bazénu
 
Podzemní bazény jsou zase zapuštěny v půdě. Obvykle mají betonový základ, pokrytý nepromokavou fólií, aby byl chráněn před vlhkem. Mohou mít různé rozměry. Ty záleží pouze na prostoru, který je majitel zahrady ochoten tomuto zařízení věnovat.
 
Ať už je jakýkoliv, v létě je vždy naplněn chladivou, osvěžující vodou, která pomůže přežít horké léto. Někteří si však své koupání chtějí zpříjemnit ještě více, a přidávají do bazénu nejrůznější esence či olejíčky, podobně jako při koupeli ve vaně.
 
Možností je také využít některou sůl do bazénu https://www.chlorito.cz/morska-sul, kterých existuje nepřeberné http://styl.instory.cz/1304-oliv-je-nepreberne-mnozstvi-poradime-jak-vybrat-ty-nejlepsi.html množství. V zásadě jsou si však velmi podobné. Jedná se o krystalky soli, které se ve vodě rozpustí. Má to několik důvodů.
 
Tím prvním jsou údajné blahodárné účinky na tělo. Mají zlepšovat kůži a ta by potom neměla být po koupeli tak vysušená. Otázkou je, zda to opravdu funguje. Dále je to vytvoření či znovuvytvoření pocitu, že se koupete nikoliv v bazénu, ale v moři. Což mi přijde hloupé, jak potvrdí každý, kdo kdy měl to neštěstí a trochu se mořské vody při plavání nalokal.
 vnitřní plavecký bazén
Co však funguje, je poměrně velká korozivní síla soli. Pokud tedy máte například kovové schůdky, věřte, že po nasypání soli (a ano, používá se běžná kuchyňská) dlouho nevydrží.
 
V celku se tedy dá říci, že se jedná pouze o trend, který však nemá kromě osobního potěšení prakticky žádný význam a je spíše kontraproduktivní. Přesto to mnozí lidé dělají. Ale kdo ví, co se jim na tom líbí.