Generace Singles – proč je in s nikým nechodit?

Generace Singles – proč je in s nikým nechodit?

V dnešní době je populární ledacos. Mimo jiné se můžete mezi mladými lidmi setkat se spoustou jedinců, kteří vám budou tvrdit, že jsou záměrně a rádi nezadaní. Nejedná se však o to, že by byli zkroušeni nešťastnou láskou, nýbrž o součást jejich životního stylu.
žena na kládě
Kdo jsou singles? Jedná se o označení pro jedince (single = samostatný, jeden, jednotlivec), který není ve vztahu. Říkáte si, proč by se člověk vyhýbal vztahům v dnešní době, kdy je tak obtížné najít si perfektního partnera? Možná právě proto. Podstata smýšlení singles spočívá v tom, že člověk je bez partnera, protože chce, vyhovuje mu jeho samostatnost a soběstačnost. Je rád nezávislý, sám se rozhoduje, nemusí dělat kompromisy, nemusí čelit nepříjemným situacím spojeným s partnerským životem, nemusí si s nikým plánovat společnou budoucnost – všechno závisí jen na něm a na jeho rozhodnutích. Člověk, který je single, není samotář. Má rád společnost, dokonce může mít i plno blízkých přátel a občasných sexuálních partnerů. Pouze se nechce vázat a vyhovuje mu být nezadaný.
muž u oceánu
Jaké jsou výhody single života?
·         Nezávislost – rozhodujete sami za sebe, a ne za někoho jiného, stejně jako nikdo jiný nerozhoduje za vás. Zároveň svá rozhodnutí nemusíte před nikým obhajovat. Maximálně před sebou.
·         Trávíte čas zásadně po svém – nemusíte si s nikým nic plánovat. Můžete být spontánní, když chcete, můžete se řídit vlastním rozvrhem, zkrátka co je vám zrovna příjemné. Váš program není potřeba ladit s nějakým dalším.
·         Nevěra pro vás neexistuje – vzhledem k tomu, že nemáte žádný závazek, můžete randit s kým budete chtít a vídat se s kolik lidmi uznáte za vhodné. Ať už se jedná o krátkodobé románky nebo tzv. přátelství s výhodami, vše si nastavíte dle aktuálních potřeb, a v ideálním případě si užíváte bez omezení či následků.
Čas pro sebe– když pomineme všechny aspekty volnosti a samostatnosti, je příjemné se někdy věnovat pouze sám sobě. Nepřemýšlet o tom, zda to, co děláme, je v souladu s životním stylem partnera. Máte čas pracovat na své kariéře, na svých zájmech, cestovat, aj