Víte, co jsou to adjustační ponožky?

Víte, co jsou to adjustační ponožky?

Adjustační ponožky jsou speciální výrobek, který přináší úlevu nohám, které jsou vystaveny v průběhu dne přílišnému namáhání. Většina lidí se během dne pohybuje v uzavřené obuvi a prsty nohou se v ní zpravidla nevhodně deformují. Vznikají vbočené palce, bortí se klenba nohou a dochází k otlakům. Lidé si často ani neuvědomují, že své nohy vystavují nadměrné zátěži, přirozená je chůze naboso, ale k té nemáme v současném přetechnizovaném světě podmínky. Navíc jsou nohy často pod tlakem nadměrné zátěže v podobě nadváhy, obézních lidí přibývá a souvisí to s nedostatkem přirozeného pohybu. Spousta lidí také vykonává sedavé zaměstnání a na krátkou procházku v přírodě jim zkrátka nezbývá čas.
masáž chodidla

Oddělovače prstů dokážou divy

Jistým řešením problémů s unavenými chodidly mohou být adjustační ponožky. Vyrábí se z velmi příjemného a jemného polyesterového vlákna s příměsí elastanu a akrylu, základ materiálu tvoří bavlna. Celý princip těchto zvláštních ponožek spočívá v tom, že mají přední část otevřenou, ve které se nachází čtyři tzv. oddělovače prstů. Ty se vyrábí ze stejného materiálu. Oddělovače slouží k tvorbě velmi jemného tlaku na prsty nohou, čímž je vyrovnávají do stejné roviny s ploskou chodidla.
Oddělovač se musí vyrábět ručně a výroba probíhá pod přísnou kontrolou, neboť velmi záleží na optimální délce a šířce těchto dílů. Jinak by nebylo dosaženo onoho efektu, pro který jsou vyrobeny, a tím je především snížení stresu a napětí. Prsty jsou v ideální pozici, nedochází mezi nimi k tření a tento zajímavý trik má pozitivní vliv na krevní oběh. Adjustační ponožky zmírní bolesti nohou, uvolní je po celodenní zátěži a udržují tím pádem nohy zdravé a ohebné.

Jak je správně používat?

Adjustační ponožky se používají výhradně v době relaxace, tedy ve spánku, nebo při odpočinku v křesle či na pohovce. Významně urychlují regeneraci nohou po náročném pracovním a sportovním výkonu. Nenosíme je tedy v botách na běžné chození ve venkovním prostředí.
obě chodidla
Nejprve se meziprstní oddělovače vkládají na špičky prstů a nosí se v této poloze zhruba 20 minut každý den. Po čtyřech dnech se mohou oddělovače posunout až do poloviny prstů a takto ponožky noste hodinu nebo dvě hodiny denně. Po dalších dvou týdnech můžete oddělovače posunout až na konec mezi prsty a tím dosáhnete maximální účinnosti výrobku. V té době již můžete ponožky používat i pro celonoční spánek.
Adjustační ponožky se dodávají ve velikostech S, L a M. Nejčastěji je složení materiálu 90 procent bavlna, 3 procenta elastan a 7 procent polyester.