Je stále rodina základ našeho státu?

Je stále rodina základ našeho státu?

Možná vás taky štve, že naši politici se stále handrkují o tom, jestli mají nebo nemají přidat ženám – matkám rodičovský příspěvek, nebo ženám – důchodkyním přidat za každé narozené dítě pár korun navíc.
Naši poslanci si přidají na svých platech za své volební období takovou částku, že je to do nebe volající, a to naprosto bez skrupulí. Ale když se jedná přidat pár korun do kategorií, kam patří ženy – matky a důchodci, tak to u nich vyvolává doslova nevoli.
držení ručičky

·         Neustále se mluví o tom, že naše populace stárne, dětí se ale moc nerodí. Ale to by měla být pro budoucnost taková přímá úměra. Jenže roky letí, rodiny s dětmi nejsou dostatečně podporované, proto se i mnohé ženy brání mateřství – a populace stárne.
Kdo si dnes uvědomuje, jak to naše maminky mají odjakživa těžké? Že když chodí do práce a chtějí, aby i v rodině bylo vše v pořádku, tak jsou doslova uhoněné. Nejde o to, že po mateřské dovolené mohou nastoupit znovu do zaměstnání. Ale když jim děti začnou chodit do školky a školy, musí převážně pracovat na plný úvazek. Vracejí se z práce pozdě odpoledne, pak než nakoupí, vyzvednou dítě ze školky, přijdou domů, je pomalu večer, a jsou celou dobu v jednom kole.
Doma nastává stále stejný rituál. Vaření, postarat se o děti, pomoci jim s úlohami, úklid, večeře – a čas, který by mohla matka věnovat svým dětem, ten je velmi krátký. Tuto situaci může napravit jen to, že ženám – matkám by mělo být umožněno mnohem více pracovat na zkrácený úvazek. Každá hodina využitá pro rodinu, je k nezaplacení. Na nějaké společné aktivity s celou rodinou nezbývá čas. Samozřejmě, že záleží i na tom, jak se otec dětí, na celkovém dění v rodině, podílí.
těhule v podprsence

·          
Myslíte si, že ženy dnes pracují jenom proto, že je to baví? Že chtějí být užitečné, uplatnit své vědomosti a vzdělání? Ano. Ale je tu ještě jeden velký důvod – další příjem do rodinného rozpočtu. Převážná část obyčejných rodin s dětmi, ve které je jen jeden příjem, tak těžko s financemi vychází. Mají to občas „na doraz“. Takže se to řeší většinou půjčkami. Tímto převážně vznikají konflikty mezi partnery ohledně nedostatku peněz, pak o podílení při výchově dětí. To nakonec vyústí až do rozpadu rodiny. Proto máme u nás i tak velké procento matek – samoživitelek.