Lyžařská helma není jen obyčejná skořápka z plastiku

Lyžařská helma není jen obyčejná skořápka z plastiku

Vynikající materiál na výrobu bezpečnostních lyžařských přileb je POC SPIN. Vývoj tohoto materiálu byl testován na svazích různé obtížnosti náročnými lyžaři. Technologie POC SPIN je patentově chráněna a jedná se doslova o průlom v oblasti bezpečnosti lyžařů i v extrémních podmínkách. K výrobě výstelky přilby se používá polotekutý silikon. Vlastnost tohoto materiálu spočívá v tom, že při nárazu se vnitřní část přilby posouvá vůči vnějšímu skeletu a tím se radikálně mění dopadový úhel. Výrazně se sníží nárazová a také rotační síla, která je při nárazu na běžnou přilbu příliš velká a způsobuje i vážná poranění mozku. Nespornou výhodou POC SPIN je dostatečné pohodlí samotných lyžařů.
sjezd lyžaře

POC SPIN a VPD – špičkové technologie

Mnozí lyžaři i na českých sjezdovkách dobře znají pojem VPD. Jde o osvědčený materiál používaný již řadu let mezi profesionály i amatérskými lyžaři. Má vynikající schopnost absorbovat sílu nárazu i při mnohanásobných dopadech lyžaře na oblast hlavy. Vlastností VPD je schopnost rozložit nárazovou sílu do celé plochy přilby a tím pádem utlumit prudký náraz v místě dopadu. Materiál byl rovněž dlouhodobě testován a jeho odolnost se potvrdila i v náročných terénech freeride.
pád lyžaře

Ochrana zraku od švédských vývojářů

POC Clarity je švédský výrobek, který se zaměřil na odolnou konstrukci zorníků. Hledáte-li dokonalou ochranu Vašeho zraku na sjezdovce při celodenním lyžování, POC Clarity Vás nemůže zklamat. Výrobci při vývoji spolupracovali s vrcholovými atlety a se světoznámým výrobcem optiky, německou firmou Karl Zeiss Jena. Nové zorníky byly vyrobeny, aby pohlcovaly některé vlnové délky barevného spektra a naopak propouštěly ve zvýšené míře jiné délky. To se projeví ve specifických podmínkách bílého zasněženého svahu především ostřejším viděním a navýšením kontrastu ve splývajícím bílém terénu. Lyžař lépe rozliší i drobné niance na svahu – muldy, nerovnosti, ledové plotny, případné překážky.  Není náhodou, že POC Clarity využívají i špičkoví závodní lyžaři.