Drozd

Drozd

Cestování na vlastní pěst se stává stále více populární. Čím dál více lidí shledává tento způsob jako výhodnější z mnoha důvodů. Je to nesrovnatelně levnější způsob, takže lze vyrazit na dovolenou za podstatně nižší cenu, někdy se může jednat i o zlomek té ceny, kterou byste zaplatili v cestovní kanceláři. Zároveň, pokud cestujete sami, obvykle se o zemích dozvíte více, protože vyhledáváte skutečný kolorit daných regionů a turistickým lokalitám se spíše vyhýbáte. Taková dovolená má samozřejmě také velkou příchuť dobrodružství.

kanál v Hamburku

Je ovšem třeba uvědomit si všechna možná rizika. Nedávné tragické události na Srí Lance ukázali, že člověk se nemůže cítit nikde stoprocentně v bezpečí a zároveň je třeba si klást otázky, zda je něco, co může udělat pro svou bezpečnost.

Pokud už člověk cestuje do zahraničí a nemáme rozhodně na mysli jen méně bezpečné lokality, určitě by se měl zaregistrovat do internetového systému Drozd.

Drozd je akronym pro registraci občanů při cestách do zahraničí a tyto webové stránky spravuje Ministerstvo zahraničních věcí české republiky.

Cestovatel vyplňuje jednoduchý formulář, který se skládá z informací o cestujícím i spolucestujících, údajů o pobytu (včetně přesného itineráře), kontaktní osobu v České republice.
modré hvězdice

Informace jsou důležité při poskytování pomoci. Například, pokud dojde k přírodní katastrofě (hurikán, tsunami, zemětřesení), nebo při krizové sociální situaci. Například nemusí nutně jít už o konflikt sám, prostřednictvím e-mailů a SMS systém rozesílá informace osobám, které se registrovali o hrozícím nebezpečí.
racci nad lehátky

Na webových stránkách Drozdu najdete také celou řadu důležitých informací například o tom, jak řešit různé situace v zahraničí nebo jakým způsobem postupovat v případě nouze. Najdete zde také informace o jednotlivých zemích světa. Tyto webové stránky představují velkého pomocníka pro každého cestovatele.