Exotika a luxus v jednom – a za dostupnou cenu

Exotika a luxus v jednom – a za dostupnou cenu

Do Dubaje doletíte pohodlně letadlem na přímé lince Praha-Dubaj asi za 6 hodin. Výběr vhodné společnosti je na Vás, dle Vašich preferencí a letenky seženete za rozumnou cenu. Dubaj leží na Arabském poloostrově, na pobřeží Perského zálivu. Turistům se doporučuje navštívit, vzhledem k příznivějším teplotám, na jaře nebo na podzim. V létě jsou teploty velmi vysoké, až přes 40 stupňů Celsia ve stínu. Ale nebojte. Město je kompletně klimatizované – a to doslova. Klimatizované bývají například i plážové toalety, zastávky apod.
Ubytování je nadstandardní a za přijatelné ceny. Většina hotelů, které nejsou na pláži, zajišťuje svým hostům bezplatný transfer na pláž. A to jak jinak než v klimatizovaném voze.  

záliv v Dubaji

Tipy na výlety a zajímavosti v DubajiJednoznačně doporučuji navštívit nejvyšší budovu světa –  mrakodrap Burdž Chalífa. Jedná se o vyhlídku At the top, která se nachází ve 142. patře, kam Vás vyveze výtah přesně za 60 vteřin. Je to zážitek, věřte mi. Vyhlídku si doporučuji zarezervovat předem na určitý čas, před vstupem se totiž stále tvoří dlouhé fronty.
Další zajímavou podívanou je Dubai fountain – fontána, která každý den v pravidelných intervalech „tančí“ na hudbu a můžete si dokonce zaplatit vyjížďku na lodičkách po fontáně.
Pro milovníky nákupů a utrácení je zde největší obchodní dům na světě dle celkové plochy – Dubai Mall.  Součástí tohoto centra je Obří akvárium, vodopád a ledové kluziště. V dalším obchodním centru Mall of the Emirates naleznete proslulou lyžařskou sjezdovku a také další obrovské množství obchodů.
Po celém městě můžete vidět rozestavěné domy a budovy. Dubaj prostě stále roste, však již za pár let by zde měla být postavena další monumentální stavba, která bude svou výškou přesahovat Burdž Chalífu a sesadí jej tak z pomyslného trůnu krále nejvyšších budov. Dubaj nežije minulostí, nezaobírá se příliš přítomností, ale budoucností! Tam hledí neustále a rychlým tempem se stále posouvá dál a dál.
panorama Dubaje
Cestování a nákupy
Po Dubaji se lze pohodlně přepravovat taxíky nebo metrem. Metro je velice pohodlné, klimatizované a přepraví Vás z jednoho konce města na druhé. Není podzemní, ale nadzemní, proto se při cestě můžete kochat výhledem na město.
Místní měnou je arabský dirham, který je v přepočtu do naší měny asi 6 korun. Ceny v obchodech jsou srovnatelné s našimi, samozřejmostí je platba kartou.
Navštívit můžete také klasické trhy, kde je všemožné asijské zboží. Od koření, přes zlato až po různé druhy látek a třeba i indických sárí.
 
Závěrem zbývá pouze dodat, že Dubaj rozhodně stojí za to vidět, budete nadšeni!