Učte se od mistrů

Učte se od mistrů

Děti
Naši generaci ještě učili lyžovat hlavně naši rodiče. Tahání na hůlce do svahu a následné spouštění volným pádem se vrylo do paměti spoustě z nás. Lyžovat jsme se nakonec jakž takž naučili, ale pokud naši rodiče nebyli náhodou horalé, techniky nám moc nevštípili. Navíc, čas strávený na kopečku hlídáním caparta by mnoho z nich raději trávilo na svahu. Lyžařské školy jsou skvělým řešením obou problémů. Vedou je certifikovaní profesionálové, kteří svůj um navíc neustále zdokonalují. Vaše dítko naučí lyžovat rychle, bez nervů a tak, že večer ho od branek a podjezdů budete muset odtáhnout skoro násilím. A vy si konečně po letech opravdu zajezdíte bez toho, abyste museli neustále na někoho čekat nebo ho sbírat ze země.
lyžování na svahu
Dalším faktorem je bezpečnost. Lyžařské školičky, hlavně ty pro nejmenší, mají často svůj vymezený prostor, kam nikdo jiný nesmí. To zvyšuje nejen bezpečí dětí, ale i ostatních na sjezdovce. To vám potvrdí každý, kdo se někdy na poslední chvíli vyhýbal neřiditelné kuličce na dvou prkénkách.
výhled na lyžích
Dospělí
Školy tu ale nejsou jen pro děti. V těch pro dospělé jsou nejčastějšími zákazníky ti, kdo si chtějí vypilovat techniku a nebo ti, kdo by z lyží rádi přesedlali na snowboard. Díky lyžařským zájezdům většina Čechů „nějak“ kopec sjede, ale žádná krása na pohled to není. Instruktoři vám pomohou vychytat hrubky v technice, o nichž jste ani nevěděli, že je máte. Naučíte se opravdu jezdit po hranách, používat při jízdě tělo nebo využít spádnice svahu. Pak jsou tu začínající snowboarďáci. Prkno se u nás výrazněji prosadilo až asi před patnácti lety, a většina jezdců jsou i dnes samouci. Učitel vám může ukázat, jak jezdit rychleji, elegantněji a v konečném důsledku i bezpečněji. Naučíte se efektivně využít hrany i vlastní váhu nebo jak jezdit úsporněji. A když budete chtít, jistě vám ukáže i pár skoků.