Bydlení v zahraničí

Bydlení v zahraničí

Bydlení v zahraničí

 

Vidíte se, jak snídáte třeba ve Vídni nebo v jiném městě? Myslíte si, že to není reálné? Omyl, rozhodně ano! Pokud alespoň trochu umíte cizí jazyk, není dnes vůbec žádný problém se přestěhovat na kterýkoli konec světa. Ba dokonce, i když neznáte danou řeč, není to problém. Pokud budete v zemi bydlet, tak věřte tomu, že se velice rychle naučíte. Zde totiž mluvit musíte, jinak si nic nezařídíte.

 

Nejdůležitější je najít si v dané zemi byt. Nemusíte si samozřejmě kupovat svůj, ale můžete bydlet v pronájmu. Není pravda, že se musí být takové bydlení až moc drahé. Je potřeba hledat a nevzít hned první nabídku, kterou uvidíte. Je potřeba počítat s tím, že nájem bude podstatnou částkou, kterou budete muset zaplatit. Lze si vybrat mezi zařízeným bytem nebo bez nábytku. Pokud zvolíte druhou variantu, tak si bydlení můžete uzpůsobit tak, jak chcete. Jedinou nevýhodou je fakt, že pokud se budete stěhovat, tak musíte něco udělat s nábytkem. Ani to není problém, můžete ho prodat nebo za nějakou částku nechat dalšímu nájemci. Co se týká ceny pronájmu, tak bude zřejmě vyšší než tady v České republice, i když už to taky nemusí být pravda. Počítejte s tím, že po vás pronajímatel bude chtít kauci a rozhodně si nechte všechno napsat do smlouvy, kterou podepisujete, vyhnete se nepříjemnostem s tím, že vám kauce nebude vrácena. Na podpis smlouvy se nebojte využít právníka, případně někoho, kdo umí perfektně jazyk. Pokud totiž pořádně nerozumíte textu, mohlo by se stát, že podepíšete něco, co vůbec nechcete.

 

Pokud máte někoho, kdo již v cizině bydlí, nebojte se ho pořádat o pomoc, protože pro vás bude celé stěhování mnohem lehčí, a hlavně vám dotyčný pomůže s tím, co potřebujete zařídit. Myslete určitě na zadní vrátka, pokud se stěhujete do ciziny, mějte domluvenou práci s nástupním termínem. Nesmí se vám stát, že se v zahraničí ocitnete bez peněz a bez práce. Určitě doporučuji vzít si i nějakou finanční rezervu, která vám v případě problémů pomůže. Odkládejte si také peníze stranou. Bydlení v cizině je dobrou volbou, protože se rozhodně naučíte pořádně cizí jazyk a poznáte novou kulturu.