Stěhování do vyššího patra bez výtahu není žádná legrace

Stěhování do vyššího patra bez výtahu není žádná legrace

Když je v domě k dispozici nákladní výtah, odpadá spousta starostí. Nákladní výtahy bývají pravidlem v nemocnicích a v některých novějších bytových domech, kde projektanti nezapomínají na tak důležitou součást vybavení obytného prostoru. Uvědomují si, že život není jen o posezení na křesle s kávou před sebou na konferenčním stolku a s puštěnou televizí, do bytu v bytovém domě se nejprve musí vše nastěhovat. Jde-li o jedenácté patro, kam se musí vynést starožitný těžký nábytek, klavír, velkoplošná televize, velké akvárium a dlouhé metrážové koberce, je to skutečně náročná prověrka fyzické zdatnosti i pro stěhovací firmu.

ložnice v bytě

Jaké je to stěhovat se bez výtahu

Kdo někdy něco takového absolvoval, potvrdí vám, že schody jsou skutečně jedním z nejúčinnějších posilovacích nástrojů. Zdolat schodiště do desátého patra se dvěma plnými nákupními taškami dá zabrat každému, a co teprve přemístit do těchto míst automatickou pračku. Pračka je zdánlivě malý předmět, ale mnohé z nich váží i sedmdesát kilo, a to není žádná legrace.

interiér bytu

Přístup do vyšších pater bez výtahu je vždy důvodem k pečlivějšímu plánování stěhování bytu v Praze, zejména Praha je v tomto směru typická, protože je tu ve starší zástavbě mnoho bytů jen s centrálním schodištěm. Nejsou sice v jedenáctém patře, ale ve čtvrtém či pátém určitě.

Každé patro navíc je při stěhování znát, jde tu o velký objem věcí, relativně těžkých, a námaha dolních končetin je díky schodům mnohdy tak extrémní, že může vést i ke kolapsu organismu. Kdo není na něco takového zvyklý, a neuvědomuje si, že prokrvení nohou může výrazně zatížit srdce a krevní oběh, může skončit i v nemocnici nebo alespoň doma na lůžku po dobu minimálně jednoho týdne.

Stěhování těžkých věcí do vyšších pater bez výtahu je jedním z hlavních důvodů, proč povolat posilu z řad profesionálů, a je-li toto váš případ, rozhodně tento krok alespoň zvažte.