Pokud to podnikatelé nezvládají

Pokud to podnikatelé nezvládají

Jsou firmy a soukromí podnikatelé, jimž se podařilo za koronavirové pandemie udržet a třeba i rozhojnit svůj majetek, ba i přímo zbohatnout. Ale daleko více je mezi nimi těch, jimž nebylo přáno. A kdo se tu třeba i celé dva roky potýkal jenom s obtížemi, komu tu třeba i vysloveně zakazovali podnikat a jinak házeli klacky pod nohy, což bylo ještě navíc negativně ovlivněno dnešní inflací a problémy v dodavatelsko-odběratelských vztazích, ten si dnes určitě nemůže svoji situaci pochvalovat. Ten daleko spíše potřebuje pomoc. A když ji potřebuje, bylo by dobře, kdyby ji také někde získal.

eura bankovky

Jenže on soukromník pomoc často jen tak nedostane. Přece jenom panují vždy jisté obavy z toho, že svoji situaci nakonec nezvládne a nebude mít tudíž možná z čeho splácet, což se může nedobře podepsat i na poskytovateli jeho půjčky, a proto se běžně velice přísně posuzuje, kdo půjčku dostane a kdo ne. A je logické, že od podnikatelů, kteří toho zrovna nemohou moc nabídnout, raději dají četní poskytovatelé půjček ruce pryč.

Ale jedno je tu přece jenom vždycky jisté. A to je skutečnost, že i těm nejproblematičtějším ze žadatelů o půjčku, kteří se mohou v řadách soukromých podnikatelů objevit, nakonec někdo pomůže. Aspoň tedy v případě, že dotyční vlastní nějaký nemovitý majetek.

eura finance

Ten ze soukromníků, který se může pochlubit nemovitostí, již lze dát do zástavy, si může být jist tím, že učiní-li tak, bude přinejmenším americká hypotéka bez dokládání příjmů jeho. S tou nebude nikdo dělat drahoty, ta mu bude poskytnuta snadno a rychle, a to navíc za poměrně výhodných podmínek.

Takže může mít leckdo ze soukromých podnikatelů problémy, ale to neznamená, že jde o problémy neřešitelné. Pokud to spraví peníze, stačí si vzít nebankovní hypotéku a vše je vyřešené. A zvládnutí problémů je tu přece to nejdůležitější.