Pravidelná kontrola je základ úspěchu

Pravidelná kontrola je základ úspěchu

U všeho, čemu se věnujete, je důležitá kontrola. Zkontrolovat, zda jste všechno provedli správně. A to platí také u Vašeho koupacího zařízení. Je velmi důležité provádět pravidelnou kontrolu obsahu Vašeho koupacího zařízení, aby bylo vhodné ke koupání. Tuto kontrolu provádíte za pomocí kvalitních a spolehlivých testerů bazénové vody a to minimálně jednou za dva týdny. V horkých letních dnech a v době, kdy Vaše koupání více využíváte, je dobré tuto kontrolu provádět ještě častěji, protože hlavně v důsledku slunečního záření se potřebný chlorový přípravek ještě rychleji odpařuje.

řádění ve vodě

Ano, přesně tak, nejdůležitější je mít přehled o tom, jestli je ve Vašem koupacím zařízení dostatek chloru. Chlor dezinfikuje a odstraňuje bakterie a mikroby a zanechává tak obsah Vašeho koupání naprosto čistý a průzračný. Pokud ovšem obsah chloru klesne, může se stát, že se bakterie začnou množit a začnou vznikat nejrůznější problémy. Přesně tak je i důležitá další faktor a to hodnoty PH, které musí být ve správném rozmezí, jinak chlorové přípravky nebudou správně fungovat a také se může stát, že se objeví problémy například v podobě řas.

soukromý bazén

Testery bazénové vody najdete v naší široké nabídce hned v několika provedeních. Kromě toho, že si můžete vybrat mezi tabletovým a kapkovým provedením, je také jen na Vás, jestli si vyberete druh, který jen zjišťuje hodnoty PH nebo jen obsah aktivního chloru, či takových druh, který Vám ukáže oba ukazatele najednou. Jak již víte, jsou důležité oba faktory a to jak obsah chloru, tak také hodnoty PH, proto doporučujeme pravidelně kontrolovat oba.

Kontrola bazénové vody za pomocí testeru je velmi jednoduchá. V každém balení máte přibalenou barevnou škálu, díky které poznáte ihned, v jakém rozmezí se pohybuje jak PH, tak i chlor a můžete ihned přistoupit t k nápravě. Kromě testerů bazénové vody u nás naleznete samozřejmě i všechny potřebné přípravky pro péči o Vaše koupání.