Máte jistotu, že vy nejste dlužníky?

Máte jistotu, že vy nejste dlužníky?

V dnešní době není nic složitého setkat se s tím, že je někdo dlužník. Jakmile někdo tento titul získá, tak v očích ostatních se z něj automaticky stává neplatič.

Ale pozor!
Pojem dlužník není označení pouze pro přímé neplatiče, tedy pro ty, kteří nedodržují svoje závazky ať už finanční nebo vůči poskytovatelům služeb jako jsou energie, mobilní operátoři, atd.

osobní krize

Dlužníkem se stáváte automaticky při podepsání jakékoliv smlouvy o půjčce, úvěru, hypotéky a to bez ohledu na to, že řádně svůj závazek v pravidelných a včasných měsíčních splátkách splácíte https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/dluznik/.
Vy totiž musíte vrátit celou dlužnou částku, a dokud jí tedy nesplatíte, tak jí pochopitelně pořád dlužíte a tím pádem jste dlužníkem.

Teprve po splacení celé dlužné částky dle podmínek ve smlouvě včetně úroků a dalších poplatků se titulu dlužník zbavíte.

Horší případ titulu dlužník je ten, kdy opravdu přestanete splácet jakýkoliv svůj závazek.

S takovým počínáním přichází mnoho dalších problémů, které vám dlužnou částku značně navýší a to jak u bankovní tak i nebankovní společnosti a k tomu se přidají další následky jako zesplatnění, záznam v registrech dlužníků nebo rovnou exekuce.

úvěrová tíseň

Jedná se o opravdu nepříjemnou situaci, díky které se často takoví dlužníci dostávají do dluhové pasti.

Při každé půjčce, úvěru nebo hypotéce je dobré zvážit všechny svoje možnosti a to hlavně ohledně zajištění příjmů, pojištění, železné rezervy, atd. Když je vám půjčka zamítnuta, tak je to vlastně první varování, že vaše situace není natolik ideální, abyste byli schopni splácet finanční závazek.

Při žádosti o půjčku a je jedno, jestli v bance nebo nebankovní společnosti, často dochází k zamítnutí. A již to je varovný signál, že nemáte situaci pevně pod kontrolou a při kladném vyřízení vaší žádosti o finanční půjčku může časem dojít k potížím.

V takovém případě zvažte důkladně, jestli se opravdu chcete stát dlužníkem.