Aby záda nebolela

Aby záda nebolela

Bolest zad je v dnešním světě sedavých zaměstnání a sedavého trávení volného času hodně rozšířeným trápením. S konkrétní příčinou a pomocí s jejím odstraněním nebo alespoň zmírněním obtíží každý musí samozřejmě navštívit svého lékaře. Za ztuhlost svalstva zad a jejich bolesti ale často může „jen“ dlouhé sezení a ležení. Také chlad především spodní části zad dost škodí. Máme pro vás tedy několik rad jak vašim zádům ulevit a trápením s nimi předcházet. Zkuste to, i když se vám rady budou zdát jednoduché a vy „to přece všechno děláte a znáte“. Stojí to za to.
viditelná páteř
 
Narovnejte se
Je potřeba myslet stále na to, abychom se nekrčili a nekřivili. Stůjte, choďte a seďte vždy s rovnými zády. V práci i doma si zkontrolujte, zda máte vhodnou židli s opěradlem. Jen správná a dobře nastavená židle pomůže k tomu, abyste záda udrželi ve zdravé pozici. Zkontrolujte si i správnou výšku pracovního stolu a monitoru počítače.
 
Zvedněte se a hýbejte se
Bez pohybu to nejde. Musíte se od toho monitoru také zvednout. V práci využívejte k protažení alespoň povinné pauzy. Ve volném čase je pouze na vás, kolik času zdraví svých zad budete věnovat.Před posilováním zařaďte jemný strečink. Pokud máte již se zády potíže, věnujte velkou pozornost výběru vhodných cviků. Poraďte se se svým lékařem nebo fyzioterapeutem. Rozhodně neprovádějte cviky, při kterých pociťujete bolest. Ty vašemu stavu nijak neprospějí, jen ho můžete ještě zhoršit. Na uvolnění zad je výborná jóga nebo cvičení na gymnastickém míči.
natahování injekce
 
Nechte se masírovat
A to od odborníků. Využijte služby specialistů v rehabilitaci, fyzioterapeutů, chiropraktiků. Informujte je vždy pravdivě o své případné diagnóze.
 
Obujte se dobře
Vyhýbejte se dlouhému pobytu na vysokých podpatcích a v botách s plochou podrážkou. Obutí může značně ovlivnit vaši páteř. Investovat se vyplatí hlavně do kvalitní sportovní a vycházkové obuvi.
 
Vyspěte se
A to dostatečně dlouho a na kvalitní matraci. Správnou polohu páteře podporuje také kvalitní polštář. Myslete na fakt, že spánkem strávíte asi třetinu života.