Koho volat, když náš příbytek napadli škůdci?

Koho volat, když náš příbytek napadli škůdci?

Zvířata jsou všude kolem nás. Dokonce i ve městech si najdou svá místečka, kam umístit svá obydlí. Lidé žijící v bytovkách jistě ví oč se jedná. Každý rok mají problém s vlaštovkami, které pak nepříjemně snižují kvalitu omítky a příbytku. Je tu několik způsobů, jak se proti vlaštovkám a jinému ptactvu bránit. Samotní stavitelé objektů se snaží o snížení problémů s ptactvem. Proto instalují různé sítě, nebo překážky, aby jim pobyt znemožnili.

hnízdo vos

I přes všechna opatření se u vás ale mohou zahnízdit jiná menší, a hlavně nebezpečnější stvoření. Je řeč zejména o vosách, blechách, sršních, nebo dokonce švábech. Sami se těmto škůdcům neubráníte, když už se rozhodnou váš příbytek obydlovat. V žádném případě byste se neměli těchto škůdců zbavovat sami. Mohou vám nepříjemně ublížit, nebo jejich odstranění nebude efektivní. Proto můžete využít služeb takzvaných deratizerů, kteří se o problémy spojené s nečekanými obyvateli vypořádají.

Nejlepším způsobem, jak najít deratizera je přes internet, kde se nachází mnoho společností zabývajících se odstraněním škůdců. Před tím je třeba zabezpečit oblast, kde se škůdci nachází. Toto platí zejména pro vosy nebo sršně. Nesmíme k místu nikoho pouštět (zejména malé děti nebo alergiky) a hlavně nesmíme na hnízda ničím sahat ani do nich šťouchat. Vosy by se mohly rozrušit a tím vytvoříte horší podmínky pro odstranění. Samotného deratizera informujete o tom, co přesně se na vaší zahradě nachází, kde a v jaké šíři. Aby si mohl připravit potřebné vybavení pro odchyt, nebo zničení. Pak už stačí jen jednoduše čekat do příjezdu profesionála, který se o vše postará.
přátelství s mývalem

Může se stát, že se u vás zabydlí i trochu větší zvíře. Mohou to být lasičky, kuny, mývalové a podobně. V tomto případě je postup troch složitější. Nemůžete z humánní stránky jen tak nechat odvézt zvíře, které se u vás zabydlelo i s jeho rodinou. Nejprve je třeba zkontrolovat, kam zvíře zalézá, jak pravidelně a vy sami musíte zhodnotit, jestli má mladé nebo ne. Samozřejmě je také třeba brát v úvahu, kde se zvíře zabydlelo. Nepotřebný prostor pod verandou je něco jiného, než garáž nebo sklep. Každopádně, pokud zvíře má ve vašem objektu mladé, měli byste ho nechat být a nijak ho nevyrušovat. Až mláďata vyrostou, váš příbytek opustí.

V případě, že zvíře k vám chodí pouze za účelem "loupeže" krmiva, můžeme už uvažovat o zavolání deratizera. Zase musíme vědět o jaké zvíře se jedná a kam chodí krást. Deratizer pak rozmístí pasti, které zvířeti neublíží a pokusí ho chytit. Jestli se to podaří, odveze ho tam, kam patří. Pokud možno daleko od vašeho příbytku, aby se znovu nevrátilo.

Když se vám na vaší zahradě, nebo v příbytku bude něco zdát neobvyklé, raději využijte služeb a profesionálů, než že byste sami riskovali své zdraví.