Levná dovolená není jen o cenově příznivém ubytování

Levná dovolená není jen o cenově příznivém ubytování

Doprava a ubytování sice bývá jednou z nejvyšších položek celého rozpočtu na dovolenou, pokud však chcete skutečně ušetřit, tak byste se měli zaměřit také na detaily. Jak tedy omezit výdaje a předejít nepříjemným situacím?
chorvatské vlajky
Udělejte si průzkum
Jedete do Chorvatska nebo Itálie a vezete si v autě zásoby jídla na celý týden? Nemusí to být zrovna šťastná volba. Podívejte se, jaké jsou na daném místě ceny běžného zboží a restaurací, ať se zbytečně  neochudíte o místní potraviny a speciality. Ty v konečném důsledku mohou být cenově stejné jako u nás. Nákupem až v dané zemi si ušetříte místo v kufru a předejdete možnosti zkažení produktů během cesty. Jestliže plánujete dovolenou v hotelu bez stravy, tak si propočítejte, jestli se vám nevyplatí připlatit si za polopenzi nebo naopak, zda není předražená.
Využívejte akční nabídky
Stejně jako doma, tak i v zahraničí sledujte místní slevové akce nebo zajímavé nabídky. Může se jednat o oblíbené happy hours, slevy v obchodech nebo jen výhodné polední menu. Pokud si chcete půjčit auto nebo jet trajektem na výlet, tak se podívejte, jestli v některých časech nebo dnech není cena levnější.
Pečlivě plánujte
Přesně naplánovaná trasa vám ušetří nejenom čas, ale především peníze. Zjistěte si předem, jestli po cestě nejsou uzavírky a objížďky, ať se jim můžete vyhnout. S tím souvisí sledování aktuální situace na silnici pomocí speciálních aplikací nebo rádia. Ať už jedete vlastním autem nebo jste si v cílové destinaci nějaké půjčily, tak si pečlivě naplánujte veškeré výlety a místa, která chcete navštívit, abyste nemuseli jezdit třeba až na druhou stranu ostrova hned několikrát.
dívka na střeše vozu
Sjednejte si zdravotní pojištění
Jedete jenom kousek za hranice naší republiky a přijde vám zbytečné sjednávat cestovní pojištění do zahraničí? Raději si s touto myšlenkou přestaňte pohrávat a pojištění si zařiďte. Vyvarujete se tak riziku vysokých nákladů za zdravotní ošetření, které se mohou vyšplhat až do statisíců.