Jak stáhnout video z vimeo snadno a rychle?

Jak stáhnout video z vimeo snadno a rychle?

Jednou z oblíbených zábav na internetu je i sledování nejrůznějších videí. K tomuto účelu existuje mnoho stránek, kde můžeme zdarma shlédnout video prakticky na jakékoliv téma, které nás napadne. A ačkoliv YouTube je ze všech těchto serverů nejznámější, rozhodně není jediný.

Jedním z těch méně známých, avšak nikoliv méně kvalitních, je i Vimeo. Podobně jako na již zmíněném YouTube i zde mohou uživatelé nahrávat svá videa, aby se na ně ostatní mohli podívat a případně je i ohodnotit či okomentovat.

youtube4

Ovšem podobně jako na jiných serverech, i zde je problém v tom, že autor může své video kdykoliv smazat. Stejně tak jej může smazat daný server. Ať už to však udělá kdokoliv, výsledek je stejný: už se na něj nepodíváte. Není tedy divu, že se mnoho lidí zajímá, jak stáhnout video z Vimeo či jiných podobných serverů.

Naštěstí možnosti tu jsou. Existuje mnoho programů, které nám umožňují si stahovat videa z internetu. Mohou být jak klasické, které si stáhneme do počítače, tak i takové, které fungují online. Záleží tedy jen na nás, kterou možnost si vybereme.

Samozřejmě je dobré nejprve si zjistit recenze ostatních uživatelů daného programu. Skutečně fungoval tak, jak měl? Bylo vše v pořádku? Nebo se objevil nějaký problém, například s konkrétním formátem?

youtube1

To je totiž další věc, na kterou bychom měli dávat pozor. Žádný přehrávač nám nepřehraje všechny formáty. Je tedy nutné najít takový program, který nám video stáhne v takovém formátu, který náš přehrávač zvládne.

Dále je zde také fakt, že vždy hrozí nebezpečí, že si spolu s daným programem stáhneme nějaký virus, který nám může napadnout počítač. Jistě, pravidelně aktualizovaný kvalitní antivirový program toto riziko snižuje na minimum, přesto zde stále je, a je nutné s ním počítat.

Je tedy jasné, že se při výběru konkrétního programu vyplatí být opatrný. Věřte totiž, že žádné video za zničení vašeho počítače nestojí.