Dům skoro celý ze dřeva

Dům skoro celý ze dřeva

Koupit si dům za dnešní ceny se může zdát jako šílenství, ale není potřeba kupovat si klasický zděný domek. Jsou zde i jiné, daleko levnější alternativy.

Dům skoro celý ze dřeva

Bydlení je každým rokem dražší a dražší. Neplatí to jen pro hlavní město, ale v podstatě pro všechny kraje. Pořídit si tak dnes běžný byt o třech pokojích či snad dokonce klasickou vilku se tak hodně prodraží. Kdo však chce bydlet ve svém, ten příliš možností nemá. Anebo ano? Ano, jsou tu i jiné, levnější alternativy. Mohou mít kupříkladu formu mobilních domů nejnovější generace. Tyto domky jsou skvěle zařízeny, mají perfektní zateplení, které funguje dobře i proti hluku a co je nejlepší, jsou k dispozici za velice příznivé ceny. Mají však i své zápory.

Okno do domu

Tím asi největším je prostor uvnitř, respektive nedostatek prostoru. Pokud máte rodinu o dvou dětech, je nepravděpodobné, že byste chtěli žít jako sardinky, když to není nezbytné. V takovém případě není mobilní domek tím nejlepším řešením. Mnohem lepší, i když cenově také o dost náročnější, jsou dřevostavby vysočina. Ty už jsou vhodné pro celou rodinu.

Moderní bydlení

Vzhledem k tomu, že se jedná o moderní dřevostavby, nebudují se klasickým způsobem, ale pomocí jednotlivých již vyrobených fragmentů. Tyto prefabrikáty jsou dostatečně kvalitní, aby se po jejich spojení dala vytvořit krásná vila bez kompromisů, která vydrží déle než jen dvě zimy. Navíc samotný fakt, že jde v podstatě o prefabrikované bydlení, znamená, že je celý projekt vybudován skutečně bleskové. Menší modely jsou na světě během pár týdnů, ty větší zaberou několik měsíců. Délka realizace výrazně závisí i na počasí. Je jasné, že během deštivých let budování nejde tak rychle jako když je hezky.

Okno

Tyto domky na klíč se v základu prodávají v několika základních verzích a nejedná se jen o mírné obměny, ale často o dosti razantní změny. Některé modely mají jedno patro navíc, jiným nechybí velká kuchyně atd. V případě, že byste nebyli spokojeni ani s jedním návrhem, neměl by být problém nechat postavit něco zcela originálního. Ovšem to už by stálo více.