Autozastavárna Vám může vytrhnout trn z paty

Autozastavárna Vám může vytrhnout trn z paty

Ke sjednání půjčky můžete využít i zástavu Vašeho pojízdného miláčka. Pojďme se spolu podívat na pravidla, výhody i nevýhody tohoto financování.

Někdy může přijít doba, kdy nutně budete potřebovat peníze, které v rodinném rozpočtu chybějí. Ať už se jedná o financování nějaké opravy, nebo třeba nákupu nějaké důležité součásti domu. Řešit to buď můžete klasickou půjčkou, kterých existuje nepřeberné množství a je jen na Vás, s jakým úrokem si ji vyberete. Máte také, ale možnost získání finanční injekce pomoci zástavy svého vozu.

řidič

Co je potřeba k zástavě vozidla

Aby proces zástavy vozidel proběhl co nejrychleji je potřeba mít k tomu pár důležitých věcí. Nejlepší zastavitel je ten, který má lehce ověřitelné bydliště. Tedy nejedná se například o přechodné bydliště, ale i takový zastavitel má šanci svůj vůz zastavit. Další důležitou věcí je samozřejmě mít zastavené auto v osobním vlastnictví, vlastnit k auto servisní knížku, aby bylo vozidlo nebourané a vy jste byli prvním majitelem. Určitě je dobré mít k zástavě vozidlo Českého původu. Při zástavě je důležité nebýt v insolvenci nebo exekuci a nemít tedy nesplacené závazky vůči třetím stranám. Tyto náležitosti si v autozastavárně určitě prověří a následně se jede s pracovníkem na projížďku a také se provádí obhlídka vozidla. Pokud i toto proběhne v pořádku nabídne Vám pracovník autozastavárny cenu, za kterou Vám auto zastaví. Pokud se domluvíte nastává část sepsání smlouvy, částka za prodloužení smlouvy a také plná moc pokud by nastaly nějaké problémy ze strany majitele auta.

smlouva

Co je důležité vědět

Před zástavou auta je určitě dobré si proklepnout danou autozastavárnu. Také mějte na mysli, že pokud nebude neplatíte dohodnuté splátky, má autozastavárna možnost Vaše auto prodat, pokud se ji nepodaří Vás dohledat. Průměrná doba smlouvy u zastaveného vozidla je tři až čtyři měsíce. Auto k zástavě můžete ponechat v autozastavárně anebo dále využívat. Nicméně takto zastavené auto může využívat pouze majitel vozu.