Kontrola elektrospotřebičů

Kontrola elektrospotřebičů

Úvodníkem jsem chtěl vyjádřit rozdíl mezi běžným uživatelem elektrospotřebičů a třeba podnikatelem, nebo podnikající právnickou osobou.

Zatímco vy, obyčejný zákazník používáte elektrozařízení, aniž byste se zamýšleli nad tím, jestli je opravdu v pořádku, a když začne zlobit, necháte ho opravit, případně, jak je dnes běžné je vyhodíte.

I na fén se vzathují revize

Vy jako obyčejný spotřebitel většinu elektrospotřebičů, snad kromě televize, používáte nesrovnatelně méně než člověk, který elektrospotřebiče používá k podnikání. Jde především o různé nářadí. Od těch jednoduchých až po silné stroje poháněné elektrickým motorem.

A právě proto se na podnikající osoby, fyzické i právnické vztahují předpisy, které se odkazují na ČSN. Jde hlavně o normu ČSN 331610 upravující revize elektrospotřebičů a přístrojů a také ČSN 331600 vztahující se k ručnímu elektrickému nářadí.

Tyto normy vznikly proto, aby pravidelnou kontrolou elektrických spotřebičů a nářadí se předešlo možným úrazům elektrickým proudem nebo požárům.

Elektrorevize spotřebičů elektrokuchar.cz provádí všechny revize týkající se všech možných spotřebičů, od varné konvice, přes zabezpečovací systémy až po hromosvody.

Jsou v pořádku zásuvky?

Zvláštní důraz zaslouží kontrola elektrického ručního nářadí. Všichni známe takové ty rádoby odborníky, kteří někde na stavbě přeseknou kabel od vrtačky. Stát se to může, ale to řešení situace, které se ve většině případu děje, se prostě dělat nesmí. Oni odborníci totiž pomocí různých fíglů onen kabel pospojují, a v lepším případě obtočí nějakou páskou v přesvědčení, že vytvořili super izolaci. Chvilku takováto oprava opravdu funguje. Chvilku. Třeba do doby, než díky dešti ona super izolace nenavlhne. Pak stačí letmý dotyk a možný průšvih je na světě.

To byl jen jeden příklad toho, co se děje. Proto jsou nutné odborné revize, aby se takto opravené nářadí včas vyřadilo z provozu a poslalo do odborné opravy.