Přestěhujte se v zimě, je to výhodnější

Přestěhujte se v zimě, je to výhodnější

Domníváte se, že stěhování bytů v Praze odnesto.cz v zimě je rozhodně náročnější, než v létě, a že to snad vůči letnímu období žádné výhody nemá? Pak posuďte sami, zda máme pravdu:

V zimě je větší šance na objednávku stěhovací firmy – stěhovací firmy mívají mezi listopadem a březnem méně zakázek, takže je větší pravděpodobnost, že se vám podaří objednat si termín na datum, které vám maximálně vyhovuje. Avšak raději na to nespoléhejte a řiďte se platným pravidlem, které tvrdí, že spolehlivé je zajistit stěhováky alespoň tři týdny předem.

krabice na stěhování

Nebude vás to lákat ven – mrznoucí mrholení, náledí na ulicích, ledový vítr, zatažená obloha – to nejsou zrovna ideální podmínky pro relaxační pobyt v přírodě. V takovém počasí vás to nebude lákat vycházet ani do města a budete tedy mít více času na přípravné práce, zejména na balení věcí. Pamatujte na to, že například koncem prosince slunce zapadá již před 16. hodinou, a vychází až kolem osmé hodiny ranní, na rozdíl od léta, kdy je ráno vidět již v pět hodin a slunce zapadá v 21 hodin. Zkrácená délka slunečního svitu vám v zimě se stěhováním rovněž pomůže, co se týče této psychologie využití volného času.

kartonová krabice

Budete mít na stěhování více klidu – v zimním období, zvláště pak v ne zrovna příjemném počasí, se venku na ulicích lidé pohybují jen v omezené míře, a obvykle pouze proto, aby zajistili své základní životní potřeby. Je velmi málo pravděpodobné, že vás bude v deseti stupních pod nulou na ulici obtěžovat váš soused kvůli tomu, že jste pravidelně nevytírali schodiště nebo nechávali rozsvíceno ve sklepě. Takovéto malicherné nesmysly vám nepříjemní spolubydlící vytknou spíše v květnu, kdy je teplo, a táhne je to ven.

Lépe se vám bude odpočívat – v zimě máme více času na poklidný odpočinek díky kratšímu slunečnímu svitu, čehož lze využít například častějšími návštěvami restaurací a posezením v kavárnách, cukrárnách nebo čajovnách.