Pohovka vašich snů

Pohovka vašich snů

Koupě nové sedací soupravy není žádná sranda, zvláště při dnešních cenách. I ty nejlevnější modely stojí okolo pěti tisíc a výše, což je suma, kterou si nemůže každý dovolit jen tak vyhodit z okna. Proto je výběr důležitější než kdy dříve. Musíte přemýšlet nejen nad rozměry, designem a cenou, ale také nad velikostí. Pokud bydlíte například v paneláku, asi nebude příliš moudré pořizovat si gauč, který zabere většinu obýváků, ale lepší bude raději volba rozměrově skromnějšího posezení .

nábytek

S i bez křesel
V případě, že máte menší rozpočet, nemusíte si pořizovat kompletní sedací soupravu i s křesly, ale můžete si vybrat pouze pohovku. V takovém případě je ale dobré koupit takový typ, který bude alespoň trochu ladit s křesly, které již máte doma. A bude to dlouhé hledání. Naštěstí existují povlaky, díky kterým můžete všechen váš sedací nábytek v obývacím pokoji barevně i vzorově sladit. Ty se navíc dají snadno vyprat, což se o sedačkách rozhodně říci nedá.

pohovka

Pro spaní
Rozkládací pohovky sice patří do kolonky praktického nábytku, ale i ty mohou vypadat velice vkusně. Mnohem důležitější je ale u těchto gaučů jejich pohodlnost a pevnost. Vzhledem k tomu, že rozkládací pohovky se používají mnohem častěji než jiné modely a jsou tedy i více zatěžované, je dobré koupit opravdu kvalitní typ. Levnější pohovky obvykle neposkytují takový komfort jako jejich cenově náročnější kolegyně, ale neplatí to vždy. Můžete klidně narazit na levný rozkládací gauč, do kterého se zaboříte a už z něj nebudete chtít vstát. Proto ale musíte hledat a zkoušet. Z letáku na internetu se toho moc nedozvíte. Budete-li trpělivý, můžete uspět a mít doma nejen levný hezký gauč, ale i komfortní postel v jednom. A to za trochu té detektivní práce určitě stojí. V současnosti nemusíte navíc hledat pouze na území ČR, ale můžete zavítat i do jiných zemí. Například Polsko je známé svým levným, a přitom kvalitním nábytkem.