Chytače prachu

Chytače prachu

Také vás jednou za čas popadne uklízecí amok a rozhodnete se vše nepotřebné, co jen zabírá místo vyházet do popelnice? Asi se shodneme, že to nebývá vždy tak jednoduchá záležitost. Buď vám v tom brání ostatní členové rodiny, pro které jsou ty věci z bůhví jakého důvodu důležité nebo vám v tom brání svědomí. Nebo ještě něco jiného.

dekorace

Snad v každém domě nebo bytě najdeme na okenních parapetech, skříních a poličkách různé „serepetičky“.  Bývají to upomínkové předměty, které jste si přivezli z dovolené, dárky od přátel, kolegů a známým, výrobky vašich dětí počínaje školkou a mnoho dalšího. Je to plejáda předmětů, mezi kterými najdeme šišky, kameny, sušené květy, keramická zvířátka, vázičky a mističky, svíčky, amulety pro štěstí, kasičky, svícínky a mnoho dalšího.

Když potom dojde na lámání chleba a držíte danou věc v rukou a chystáte se ji vyhodit, vytanou vám na mysli vzpomínky, které se k ní váží. A jste v koncích a kladete ji většinou zase zpátky na místo. Jenže kdo má utírat z těch polic prach, když musíte deset věcí zvednout a i ty utřít?

Pár tipů pro nerozhodné

·         Výrobky od dětí nemusíte mít nutně celý život vystavené. S klidným srdcem je uskladněte někde v krabici na půdě nebo v komoře. Vyhazovat je není třeba, vaše děti se na to za pár let rády podívají nebo to zase budou ukazovat svým dětem. Jen výrobky označte, aby bylo jasné, z jakého období co pochází.

·         Různé přírodniny z dovolených zkuste uskladnit pohromadě a nějak hezky naaranžovat. Třeba do větší skleněné mísy nebo vázy nebo je použijte do terária nebo akvária. Nebudou tak zabírat tolik místa a bude se s nimi snáze manipulovat.

nábytek

·         U keramických serepetiček si jasně řekněte, zda se vám líbí nebo ne, případně se mohou líbit třeba někomu jinému, komu je můžete dát. Nebo je nechte na hraní dětem, vezmou časem určitě za své.