Pískomil – zábava pro děti i dospělé

Pískomil – zábava pro děti i dospělé

Přemýšleli jste někdy nad tímto hlodavcem? Pokud ne, dáme Vám pár základních informací o tomto zvířátku, kdybyste si ho chtěli pořídit. Toto zvířátko je podobné myši, či křečkovi. Velikostí dosahuje něco okolo deseti centimetrů. Jejich zbarvení je různé, mohou být bílí, šediví, zlatí, hnědí a černí. Jsou zvyklí žít ve skupinkách, nebo v páru, takže je dobré pořídit si alespoň dva. Pro tohoto hlodavce byste si měli koupit terárium, buď ze skla, nebo z plexiskla. Klec s mřížemi pro ně není vhodná, protože často hrabou a hobliny byste pak měli všude.
pískomil v podestýlce

Podestýlka je pro ně skvělá z hoblin. Na hraní se jim dává kolečko pro křečky, ve kterém běhají. Toto kolečko přímo milují, tak je možné, že je v něm nejčastěji naleznete. Darovat jim můžete ruličku od toaletního papíru. Tu poté natrhají/rozkousají na kousky a staví si z ní hnízdo. Pro pískomila pořiďte jemný koupací písek, ve kterém si mohou čistit srst. Srst si čistí tak, že se v písku začnou převalovat. Aby mohli něco okusovat, dejte jim dřevěné věci. Příkladem můžou být větvičky z ovocných stromů, dřevěné domečky, kousky dřeva. Strava pro ně není nějak náročná. Stačí jim miska s vodou, zrní určené pro malé hlodavce, zelenina a seno. Je důležité jim dávat kousky ovoce, ze kterého získávají vodu.
pískomil v úkrytu

Tvrdé pečivo je pro ně také dobrým krmivem, jen nesmí být solené. Vhodné ovoce: jahoda, meloun, hruška, hrozen, jablko. Vhodná zelenina: brokolice, salát, mrkev, okurka, kedluben, paprika, červená řepa, celer. Oříšky pro ně nejsou příliš vhodné, jelikož jsou tučné. Jednou týdně je mohou. Dobré oříšky, které jim můžete dát: piniový, lískový, vlašský. Jedná se o nočního tvora, který má rád společnost. Pokud je najdete schoulené ve větším počtu, znamená to, že odpočívají. Pokud spolu komunikují, vydávají zvuky, které my nejsme schopni slyšet. Při zvedání ho chytněte za kořen ocasu. Pokud byste ho chytili za špatnou část ocasu, mohl by mu upadnout a už by mu nikdy nedorostl. Při pozorování tohoto živočicha se zaručeně nebudete nudit. Vhodný je jak pro děti, tak pro dospělé, protože je nenáročný na chov.