Novozélandský park Abel Tasman

Novozélandský park Abel Tasman


Tento národní park na Novém Zélandu nese jméno po holandském cestovateli Abelu Tasmanovi. Tento Holanďan jako první Evropan doplul ke břehům Nového Zélandu. Národní park Abel Tasman můžeme nalézt na severovýchodním pobřeží jižního ostrova, kde se rozkládá v zátoce Golden Bay. Národní park Abel Tasman nabízí se svými podmínkami ideální místo, nejen pro pěší turistiku, ale i koupání a táboření, až po vodní aktivity, jako je kupříkladu veslování na mořském kajaku a plachtaření.
abel tasman národní park

Národní park nabízí snad vše, co si turista může přát:

·         překrásné zlaté pobřeží

·         nádherné pláže

·         zátoky s azurovou vodou

·         divoké vodopády

·         dlouhé jeskyně

·         rozeklaná skaliska
letící pták


Čtyři vchody


Národní park Abel Tasman má k dispozici celkem čtyři vstupní brány.

·         Jižní vstup Marahau poskytuje park k pronajmutí kajak, anebo vodní taxi, ve kterých se můžete projet okolo pobřeží. Během jízdy na kajaku se tak dostanete i do odlehlejších částí národního parku. Právě tam se nacházejí stále ještě nedotčená a krásná místa. U jižní brány je také možno si zakoupit výlet do tulení kolonie. V této kolonii je možné pozorovat tuleně, tučňáky, delfíny, či mnohabarevné ptáky.

·         Druhou vstupní branou je Kaiteriteri. Zde můžete najít vyhlášenou pláž, která je oblíbena pro svůj zlatý písek.

·         Na severu národního parku Abel Tasman jsou dvě zbývající vstupní brány Totaranui a Wainui. Totaranui je potom vstupní branou hlavní. Zde vítají turisty písčité pláže a nádherně azurově modré moře.

·         Vstupní brána Wainui potom disponuje nejkrásnějšími vodopády z celého národního parku.


Mramorová hora


Kromě těchto obdivuhodností přírody národního parku můžete v jeho samotném nitru spatřit kopec Takaka Hill. Právě zde jsou rozsáhlá naleziště mramoru. V okolí je možné rovněž navštívit množství jeskyní.


Pěší turistika


Pro vyznavače pěší turistiky park Abel Tasman nabízí stezku, která se táhne podél moře, a je vysekána a vytesána v lesích a skalách parku.