Hurá na dovolenou

Hurá na dovolenou

Uspává, uspává, už už usínáte a najednou se ozve křik.

„Tondóóóó´!!Už jsi složil to uhlí do sklepa?“ Je to jako rána do palice a vy jste okamžitě z paluby parníku zpět v křesle na kterém jste si na pět minut chtěli odpočinout. Leč pištění vaší životní družky vám to neumožňuje. Jaké uhlí, sakra, aha, už vím. Vaše ruka nemá doutník, ale je špinavá, protože to uhlí už jste skládat začal, ale ten odpočinek jaksi nedovolil onu činnost dovést do zdárného konce. Jen těžce se zvedáte a říkáte si, že by to byl ale život. Krůtí brko, jen tak na to mít peníze. Takový týden, nebo dva, někde v Karibiku. Ach jo. Vzdychnete si, ale nahlas aniž jste postřehl hrozbu za sebou. Manželka. A hned vyzvídá, „Cože to vzdycháš, vždyť toho uhlí už moc není“, a vy se svěříte, protože stejně nikdo jiný po ruce není, a tak co, že jo.

Papírové peníze

Manželka se kupodivu také zasní. A pak když tak večer sedíte u domku na lavičce tak sníte oba a přemýšlíte nad tím, jaké by to bylo žůžo, řečeno vašimi vlastními slovy.

Nu, snad není třeba jen snít a nadávat na to, že se na to nikdy nezmůžete. Je třeba pro to také něco udělat. A nemusíte zrovna začít dělat šestnáct hodin denně včetně sobot a nedělí. To byste se nedostali na dovolenou, ale leda tak do márnice a pak na svaté pole.

Vějíř z peněz

Ani nemusíte prodávat dům a bydlet ve stanu. Ale můžete zkusit sehnat si peníze tak, že byste si dovolenou za ně užili a poté to spláceli. Ne, není to nesmysl, protože jste skoro důchodci a nemáte příjem který banka požaduje. Zkuste se informovat na to, co je to americká nebankovní hypotéka. Firma, která ji poskytuje netrvá tak přísně jako jiné instituce na přesném dokládání příjmu a prostě vám vypočítá splátky o hodně nižší. Takové, že nebudete nijak strádat a ani to neohrozí nijak váš dosavadní život. Takže si tam zavolejte a vyzkoušejte. A pak na shledanou v Karibiku.