Zaměstnání jen pro ženy

Zaměstnání jen pro ženy

Existuje zaměstnání, které můžou dělat jen ženy? Nebo se už tak nějak přirozeně rozdělili různé pozice v práci jen pro muže, a pak jen pro ženy? Možné to je, protože už když si v mládí vybíráte práci, kterou byste se pravděpodobně chtěli živit, přemýšlíte, jaká práce je pro vás vhodnou volbou, a kterou můžete dělat. Co pak ale žena nemůže dělat jakoukoliv práci?

pomoc pacientce

Ještě pořád se mužské pokolení nesmířilo s cílevědomými ženami, které se snaží prorazit i v oblasti, která patří už odjakživa mužům. Přitom nikde nevisí seznam zaměstnání, které jsou ženám dané a jsou na ně odkázány.

Uklízečka

Uklízení je výsada žen, ale těžko říct proč. Je to z toho důvodu, že ženy si dají tu práci uklidit něco pořádně nebo jen zažitá představa o tom, že pro muže je uklízení pod jejich úroveň? Bezesporu ale uklízí – především ženy.

Chůva

Mateřské sklony a péče o dítě byli od pradávna svěřené ženě, která měla intuici a cit pro to, aby věděla jak se o něho nejlépe postarat. Zůstalo to tak do teď a pracovní pozice chůvy je obsazena výlučně ženami.
modelka na molu

Zdravotní sestra

Muži mají být doktoři a ženy sestřičky? Proč je pořád tolik žen v pozici sestřiček, když i takový zdravotní bratr dovede odvést stejně dobrou práci? Je to hlavně z toho důvodu, že jsou ženské ruce jemnější, menší a citlivější, což doktorům a zdravotnictví vyhovuje.

Kosmetička

Ženy se o krásu zajímali už od nepaměti, proto je pochopitelné, že mají hodně blízko k profesi, která zahrnuje péči a používaní kosmetiky. Profese kosmetičky je pro ně tedy nejen skvělým zaměstnáním, ale i koníčkem, který využije v běžném životě a také pro sebe.

Modelka

Svět modelingu a předvádění nejnovějších módních kousků oblečení na mole potřebuje i mužské modely, ovšem taková žena je na něm přímo diamantem a nádhernou podívanou. Ženy – modelky jsou ceněné pro jejich krásné a hubené postavy a milou tvářičku, práce je to však nelehká a často i psychicky náročná. Každopádně se dá říct, že modeling patří ženám!