Vhodná strava a pohyb vám pomůže ubrat na váze

Vhodná strava a pohyb vám pomůže ubrat na váze

Na tloušťce není nic úžasného, a i přesto stále více a více našinců přibírá nezřízeně na váze. Hodně za to může nezdravý životní styl. Ten je potřeba změnit.

Vhodná strava a pohyb vám pomůže ubrat na váze

Obezita není dnes zase takový strašák, jakým by měl být. Na jihu evropského kontinentu, kde je velmi sporadická to nevadí, ale i nás je to na pováženou, jelikož nějakou formu nadváhy zde má takřka polovina populace. Horší navíc je, že jsou do toho započítány i děti, který by měly mít normální váhu už jen z toho důvodu, že stále rostou. Na tom být obézní určitě není nic příjemného ani skvělého. Takto postižení lidé mají totiž zaděláno na rozvoj různých chronických chorob, které je mohou velmi ohrožovat na zdraví.

Orientální polévka

Není tedy od věci dělat maximum možné proto, aby člověk do takového stavu nikdy nedošel. Zdá se to jako maličkost, ale hodně pomáhá pravidelné vážení. Člověk tak má alespoň představu, jak na tom skutečně je a může v případě zhoršení začít něco dělat. Mnohem lepší je pak ještě BMI index, který je v mnoha ohledech přesnější. Počítá se snadno a je potřeba do něj uvést nejen aktuální hmotnost, ale také výšku a věk. Výsledné číslo pak docela přesně odpovídá stavu daného člověka. V případě, že je vyšší než standard, je vhodné začít se změnami dřív, než to bude mnohem složitější.

Změna by se měla dotýkat hlavně jídelníčku, jelikož ten je většinou důvodem všech potíží. Je potřeba se zbavit různých polotovarů, které jsou plné cukrů, tuku a také soli. To vše je ve velké míře nezdravé a vede k obezitě. Naopak se doporučuje jíst více zeleniny a také luštěniny. Ty by měl mít každý na talíři alespoň dvakrát týdně, ale spíše častěji. Dokáží zasytit a jsou plné vhodných látek. Přitom nemají skoro žádné kalorie.

Ovocné smoothie

Nejen strava, ale i nedostatek pohybu může za nadváhu. To se dá ale snadno napravit. I lidé, kteří mají ke sportování velkou averzi, se mohou patřičně hýbat, díky čemuž se jim bude snadněji hubnout. Místo běhání nebo jízdy na kole mohou každý den chodit na procházky nebo pracovat na zahradě.