Noste brýle stylově

Noste brýle stylově

Ačkoliv jsou brýle především praktickým doplňkem, který vám pomáhá lépe vidět, a chrání vaše oči před zbytečnou námahou, jsou brýle rovněž brány i jako stylové módní doplňky luxbryle.cz. Chce to jen správně si zvolit, a dobře o ně pečovat. Jak na to?

Dioptrie

Pokud hůře vidíte, ale nevíte, jak jste na tom, je nejlepší možností nechat si změřit dioptrie. Toto vyšetření se provádí jak na očním, tak i v mnohých optikách. Na každém oku můžete mít jiný počet dioptrií, což vůbec nevadí, protože si můžete nechat vložit do obrouček dvě různá dioptrická sklíčka.

brýle v knize

Druhy brýlí

Brýle lze roztřídit hned do několika kategorií, a to právě dle využití. Jaké to jsou?

  • Sluneční brýle – pokud jsou sluneční brýle kvalitní, ochrání vaše oči před uv zářením, které způsobuje zhoršení zraku.
  • Polarizační brýle – polarizační brýle jsou určeny především pro řidiče. Pomáhají jim snášet záření, které by je jinak oslepovalo při řízení.
  • Proti modrému světlu – tyto brýle slouží lidem, kteří tráví velký čas u počítače, a jsou oslepováni modrým světlem z monitoru.
  • Dioptrické brýle – dioptrické brýle jsou buď na dálku, nebo na blízko, dle toho, který typ potřebujete. Existují však i kombinované.
  • Brýle na čtení – jsou určeny pouze na čtení, zvětšují písmena.

Jak o brýle správně pečovat?

Aby brýle fungovaly jak mají, je potřeba o ně správně pečovat. To znamená, že je budete pravidelně čistit k tomu určeným hadříkem, uchovávat v ochranném pouzdře, aby se nepoškrábaly. Pokud patříte k lidem, kteří brýle neustále někdo zapomínají, můžete si pořídit stylový řetízek, na který brýle připevníte, a budete je mít stále u sebe.

sluneční brýle

Jak zvolit obroučky?

Existuje spousta typů obrouček, a to podle tvarů, ale i barev. Je zapotřebí zvolit si takové obroučky, které budou vašemu obličeji lichotit. Nejlepší je tedy vyzkoušet si různé druhy, a nejlépe poprosit někoho, aby vám poradil.

Kde brýle zakoupit?

Ať už sháníte brýle sluneční, dioptrické, či polarizační, vždy je kupujte raději pouze ve specializovaných prodejnách, kde za své peníze dostanete jen tu nejvyšší kvalitu. Pokud si chcete objednat brýle z pohodlí domova, jistotou bude stránka LuxBrýle, kde je velký výběr všech druhů brýlí, v nejlepší kvalitě a designu, rovněž za dostupné ceny.