Kalkulačka hrubé a čisté mzdy

Kalkulačka hrubé a čisté mzdy

Hrubá a čistá mzda, to jsou pojmy, se kterými se s největší pravděpodobností setkal každý z nás již na střední škole v hodinách ekonomiky. Hrubá mzda je peněžité plnění, které náleží zaměstnanci za vykonanou práci. Nejčastěji se skládá z nezdaněné částky, pojištění a i různých typů slev, jako je např. sleva na poplatníka, sleva na děti nebo sleva na studenta.

Čistá mzda je pak samotné peněžité plnění po odečtu pojištění, slev a zahrnutí daní. Mzda je taktéž typická pro běžné, tzv. řádové zaměstnance. Pro pracovníky ve státních službách jako je policie, hasiči, zdravotníci nebo dokonce i politici užívají jiného názvu a to je plat.

Acounting

Pokud zrovna nejste mzdovou účetní, zřídka kdy si dokážete přesně vypočítat, kolik činí Vaše mzda, kterou Vám musí zaměstnavatel ze zákona vyplatit. Přesně k těmto účelům slouží kalkulačka hrubá čistá mzda kalkulackacistemzdy.cz, poskytovaná webovým portálem. Stačí do předem definovaných polí zadat potřebné údaje: měsíční hrubá mzda, pohlaví, zda-li jste student nebo uplatňujete slevu na ZTP či ZTP/P, počet dětí, etc.
Příklad: Vaše hrubá mzda činí 35 000 Kč, jste žena a k tomu student. Neuplatňujete žádné další slevy a děti také nemáte. Kalkulačka Vám tedy vyměří Vaši čistou mzdu na 26 770 Kč/měsíc, ročně je to pak částka ve výši 321 240 Kč.

money

Tímto způsobem si tedy můžete i ověřit, zda-li nejste jak se říká tahání za nos svým zaměstnavatelem, který čerpá z Vaší nevědomosti a spoléhá na to, že mu věříte. Díky tomu tak často zaměstnavatelé lehce okrádají své zaměstnance. Avšak díky této kalkulačce je ona šance mizivá. Můžete také vyzkoušet rozšířenou kalkulačku, která je stále ve verzi BETA. Ta do výpočtu počítá i s příspěvky na vzdělání, pokud využíváte svůj automobil k pracovním účelům, hodnotou vozidla, penzijním připojištěním apod.

S touto kalkulačkou již nikdy nesednete na lep zaměstnavatelům.