Praktičnost suchého zipu oceníte i ve vašem šatníku

Praktičnost suchého zipu oceníte i ve vašem šatníku

Zkuste si představit, že jste si právě vyhlédli krásné sportovní kalhoty s perfektním střihem a materiálem, které ovšem mají jediný nedostatek – utahují se v pase na tkaničku nebo mají poutka na klasický pásek. Toto vám zrovna jako nedostatek nepřipadá? Pak byste možná změnili názor, kdybyste utahovali kalhoty v pase na suchý zip.

Pásek s kovovou přezkou – některé pásky s kovovou přezkou se zapínají na klips se zoubky, který relativně dobře drží, a poměrně snadno a rychle si vždy pásek přesně přizpůsobíte podle momentálního tvaru břišní dutiny (povolíte či utáhnete podle toho, jak moc jste např. najezení). Zapínání vpředu je však kovové, a to může mnohdy škrtit, zařezávat se do břicha, anebo studit, když nosíte tričko či košili přes kalhoty.

bodlák - princip suchého zipu

Pásek na dírky – pásek na dírky je vždy kompromis, protože se musíte přizpůsobit rozsahu dírek, kdy to může někdy být příliš těsné, nebo naopak volné. Pásky s dírkami bývají v tomto ohledu docela otravné a nepříliš pohodlné, navíc se mnohdy vyrábí ze zvířecí kůže a zvířata kvůli tomu musí trpět na jatkách.

pásek na suchý zip

Tkanička – stahování na tkaničku je perfektní do té doby, než zjistíte, že vám kalhoty popojíždí a tkanička je neudrží ve správné poloze. Může to být způsobeno tím, že tkanička je příliš tenká, a tudíž jde o velmi malou plochu, která vám stahuje kalhoty kolem pasu. Lepší by bylo mít v pase třeba tři tkaničky pod sebou, ale zas byste museli každou z nich extra vázat, což by bylo otravné, zejména v situaci, kdy potřebuje jít na toaletu.

Suchý zip – pokud opatříte kalhoty v pase jedním nebo více širokými pruhy s přišitým suchým zipem, ten může posloužit jako flexibilní tkanina, kterou podle potřeby stáhnete či povolíte. Suchý zip je textilie, která neškrábe, neškrtí, nestudí a nikam se nezařezává, což bude zvláště v pase velmi pohodlné a příjemné. S tímto řešením se můžete např. setkat u některých outdoorových kalhot, které však bývají poměrně drahé.