Hypotéka jako risk

Hypotéka jako risk

Pro získání hypotéky dnes nemusíme chodit daleko. Pokud se rozhodneme postavit si vlastní dům, stačí mít vlastní stavební spoření. V rámci portfolia bank je standardně nabízeno získání hypotečního úvěru.
Kámen úrazu však tkví v jejím získání. Abychom získali bankovní hypotéku musíme splňovat několik podmínek.
· Stavební spoření po dobu dvou let
· Nemovitost k zastavení
· Doložení stabilního příjmu
· Nebýt veden jako dlužník
sklenice mincí.jpg

Získání hypotéky tedy není očividně pro každého. Musíme si pravidelně spořit v rámci stavebního spoření. Mít k zástavě nemovitost nebo doložit stabilní příjem. V rámci nemovitosti si odhaduje hodnotu banka sama. Takže nikdy nezískáme půjčku ve 100 % hodnotě. S tím je zapotřebí kalkulovat.
Posledním a zásadním krokem je nebýt veden jako dlužník. Pokud jsou zjištěny problémy se splácením, každá banka dá od klienta okamžitě ruce pryč.
Když se dostaneme do takové situace uzavírají se nám možnosti získat úvěr na vysněné bydlení. Poté máme šanci získat pouze půjčky nebankovního rázu. U většiny se sazby úročení pohybují nesmyslně vysoko, kdy připomínají téměř lichvářství.
Jeden typ půjčky však dává šanci na úspěch. Je to americká hypotéka. Jelikož se zde nenahlíží do registru dlužníků mají šanci uspět i dlužníci.
Navíc skýtá možnost postupného splácení. To přináší částečně výhody hypotéky, kdy ji můžeme splácet po dobu až desítek let.
U každé půjčky je možné nastavit si typ splátek. Můžeme volit mezi pevnou fixací. Ta nám může zajistit stabilní splácení po dobu až 3 let, na které nebude mít vliv ani inflace či deflace.
domek z bankovky.jpg
V rámci odložených splátek si nejprve můžeme vypořádat své závazky, a poté splatit větší část dluhu.
Ohledně půjčování peněz je důležité si nejprve srovnat, zda půjčku opravdu potřebujeme. Pokud ano musíme se připravit na to, že budeme několik po sobě jdoucích let pravidelně splácet.