Péče o zuby dětí

Péče o zuby dětí

Dětský chrup si vyžaduje speciální péči, aby byl v dobrém zdravotním stavu. Dost nám k tomu pomůže dětský kartáček, protože je speciálně uzpůsobený.

Péče o zuby dětí

Nepodceňujte čištění

U zubů jistě nemusíme připomínat, že jejich čištění je opravdu důležité, přičemž platí to i u dětí. Důležité je učit čištění už od mala, aby to dělali správně a měli hezký trvalý chrup, protože další už jim nenaroste. S čištěním se doporučuje začít už od prvního zubu, a to s velmi jemnými nástroji a speciálním kartáčkem, protože ten pro dospělé není vůbec vhodný. Také se vyhněte klasické pastě, nebo ji nepoužívejte vůbec, protože dítě ji polyká, což u některých produktů není vůbec vhodné.

dětské zuby

Interval dodržujte klasický, takže jednou ráno a jednou večer, přičemž po večerním čištění se vyhněte už jídle a pití. Samozřejmě se nevyhneme ani návštěvě zubaře, která se provádí už při prořezání prvních zubů, kdy dítě přihlásíme k určitému specialistovy a ten už se o něj bude starat. Případné problémy je nejlepší řešit, co nejdříve, a proto rozhodně nepodceňujte pravidelné kontroly a rady zubního lékaře.

Zubní kartáčky

Abychom měli krásně bílé a zdravé zuby, tak nesmíme zanedbávat jejich čištění. Při něm má opravdu zásadní vliv zubní kartáček, který používáme. Je dobré se vyhnout hypermarketům, protože zde sice mnohdy nabízí celý regál produktů, ovšem ne všechny jsou zrovna vhodné. Nejlepší je zeptat se svého zubního lékaře, protože ten jistě ví, co pro Vás bude vhodné. Daný produkt zakupte v lékárně, kdy bude možná dražší, ale pro naše zuby rozhodně vhodnější.

bílý chru

U těch nejmenších můžete zvolit zubní kartáček pro děti, přičemž ten je od toho klasického dost odlišný, aby splnil nároky na čištění mladého a citlivého chrupu. Vyniká v tom, že má velké množství štětinek, které jsou hodně měkké, což je důležité proto, aby se nám nepoškodila zubní sklovina. U péče bychom neměli zapomenout ani na dásně, takže kartáček nesmí poškodit zubní krčky, což není nic příjemného. To je další důvod, proč si kupovat kvalitní kartáček.