Paříž: Město, kde se snoubí historie s elegancí a stylem

Paříž: Město, kde se snoubí historie s elegancí a stylem

Vzhůru na věž, která nabízí pohled na město z ptačí perspektivy

Symbolem města je Eiffelova věž a je to také jedna z nejvíce napodobovaných staveb v zábavních parcích. Na Eiffelovu věž narazíte od Las Vegas až po čínský zábavní park v Shenzhenu.

Ale originál je jen jeden. Věž je pro návštěvníky otevřená každý den v roce.

eiffel

Pořádná dávka umění je na dosah

Pro milovníky umění je neopakovatelným zážitkem návštěva Orsayova muzea kvůli velkému počtu impresionistických děl. Jsou zde vystaveny obrazy, tisky, fotografie, medaile i sochy. K nejvýznamnějším obrazům patří díla Van Gogha, Cezána, Degase, Renoira, Moneta.

Většina návštěvníků Paříže touží vidět nejslavnější obraz světa. Mona Lisa se nachází v muzeu v Louvre. To každoročně navštíví 9 milionů návštěvníků, což z něj dělá nejnavštěvovanější muzeum na světě. Muzeum vlastní 12 tisíc obrazů, 100 tisíc artefaktů ze Středního východu a 55 tisíc vykopávek z Egypta.

Dalším klenotem Francie je palác ve Versailles, který nechal postavit král Ludvík XIV. Nachází se asi 20 km od centra Paříže a určitě stojí za to udělat si malý výlet. Samotný palác obklopuje 800 hektarů s téměř 100 zahradami a hodnotnými architektonickými prvky. Na vlastní oči se můžete projít místem, kde kráčela filmová hrdinka Angelika.

Paříž

Disneyland v evropském stylu

O zábavu nebudou ochuzeny ani děti. Každý rok zavítá do zábavního parku Disneylandu asi 15 milionů návštěvníků. Toto dětské království se nachází asi 30 km od francouzské metropole.

Paříž nabízí všem návštěvníkům také neopakovatelnou a romantickou atmosféru s množstvím romantických vyhlídek a tajemných zákoutí. Hned po přistání na letišti Charlese de Gaulla vás čeká příjemný pobyt v jednom z nejmalebnějších míst Evropy. Díky krátké době letu, která je asi 90 minul a také díky cenově výhodným letenkám paříž, je vzdálenost letu Praha-Paříž o délce 855 km zanedbatelná. Pravidelné letecké spojení funguje od roku 1938 a v nabídkovém sortimentu letenek si určitě najdete levné letenky, které vám umožní prožít další nezapomenutelné zážitky.